De Commandant Charcot schip is het eerste Polaire hybride expeditieschip ter wereld en eigendom van de Franse luxe-rederij PONANT. Het is één van de meest vooruitstrevende cruiseschepen ter wereld en heeft nogal wat technologie aan boord.
"De plaatsen die wij aandoen met dit schip, zijn plaatsen waar je enkel kan komen met dit type schip," zegt Sam Verhaegen van Rederij Ponant. "Denk aan de geografische Noordpool, waar je echt al ijsbrekerscapaciteit voor moet hebben." (lees verder onder de foto)
Reusachtig is het schip niet: er zijn slechts 123 kajuiten en suites voor slechts 245 passagiers. "Dat moet het gevoel creëren dat je op een luxe-privéjacht bent," klinkt het. "We zijn ervan overtuigd dat dit soort kleinschalige ‘boutique’-schepen de toekomst zijn voor een duurzame manier van cruisen." Het schip heeft dan ook vijftig ton batterijen aan boord, goed voor 4.500kw. Er zijn ook wetenschappelijke laboratoria aan boord.
Het schip vertrekt over enkele weken vanuit Hamburg en Scandinavië opnieuw naar de Noordpool.